«Կրեդիտ Կոնցեպտ» ՈւՎԿ ՓԲԸ-ի խորհուրդն իրականացնում է Ընկերության գործունեության ընդհանուր ղեկավարումը, բացառությամբ այն հարցերի, որոնք «Բաժնետիրական ընկերությունների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով և Ընկերության կանոնադրությամբ վերապահված են ժողովի բացառիկ իրավասությանը:
Խորհրդի նախագահ
Մանվել Ջոն Բաբկենի Վարդանյան
Ծնվել է 08.03.1973 թվականին:
1996 թվականին ավարտել է ԱՄՆ Ջորջ Մեյսոն համալսարանը և ստացել բիզնեսի կառավարման գիտական աստիճան` մասնագիտանալով հաշվապահության ոլորտում:
1995-2010 թվականներին, աուդիտոր և խորհրդատուից մինչև ծրագրի ավագ մենեջեր և տնօրեն, աշխատել է տրանսնացիոնալ ընկերություններում, այդ թվում՝ PricewaterhouseCoopers LLP, IBM Business Consulting Services, Bankworld Incorporated and Emerging Markets Group (նախկինում Deloitte-ի մաս):
2008-2010 թվականներին եղել է նաև «Արարատ Բանկ» ԲԲԸ-ի տնօրենների խորհրդում, 2010-2020 թվականներին՝ «Մոսկվա Սիթի Բանկի» տնօրենների խորհրդում:
2022 թվականից հանդիսանում է «Կրեդիտ Կոնցեպտ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ խորհրդի նախագահ:
Խորհրդի անդամ
Արմեն Արթուրի Այունց
Ծնվել է 20.05.1971 թվականին:
1993 թվականին ավարտել է Երևանի Ժողովրդական տնտեսության պետական ինստիտուտը` ստանալով տնտեսագետի մասնագիտություն: 1995 թվականին ավարտել է Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանը՝ ստանալով Քաղաքական գիտության և միջազգային գործերի մագիստրոսի աստիճան։ Ավելի քան քսան տարի աշխատել է ՀՀ-ում գործող միջազգային կազմակերպություններում որպես ծրագրերի ղեկավար։ Ներկայումս հանդիսանում է «Պեռնո Ռիկար Արմենիա» ՓԲԸ-ի ֆինանսավարչական և գործառնությունների տնօրենը։
2020-22 թվականներին եղել է «Կրեդիտ Կոնցեպտ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ խորհրդի նախագահ, իսկ 2022 թվականից` «Կրեդիտ Կոնցեպտ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ խորհրդի անդամ:
Մերի Աշոտի Նիկողոսյան
Ծնվել է 01.01.1976 թվականին:
1997 թվականին ավարտել է Երևանի պետական համալսարանը` ստանալով սոցիոլոգի մասնագիտություն: 2000 թվականին ավարտել է Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանը՝ ստանալով Քաղաքագետ/միջազգայնագետ մագիստրոսի աստիճան։ Ավելի քան քսան տարի աշխատել է ՀՀ ոչ պետական կազմակերպություններում որպես ղեկավար և ծրագրերի տնօրեն։ 1998թ-ից սկսած հանդիսանում է «ՎԻՍՏԱԱ Փորձագիտական կենտրոն» ՀԿ-ի տնօրեն։
2020 թվականից հանդիսանում է «Կրեդիտ Կոնցեպտ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ խորհրդի անդամ:
Էդգար Վարազդատի Գալստյան
Ծնվել է 10.12.1974 թվականին:
1997 թվականին ավարտել է Երևանի պետական համալսարանը` ստանալով տնտեսագետի մասնագիտություն: Ավելի քան քսան տարի աշխատել է ՀՀ ֆինանսական համակարգում։ 2009թ-ից սկսած հանդիսանում է «Անիվ» ՈւՎԿ ՍՊԸ-ի գործադիր տնօրեն։
Կարեն Հովհաննիսյան
Ծնվել է 25.08.1975թ.
Ավարտել է Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի (Երևան) ֆինանսահաշվապահական ֆակուլտետը` տնտեսագետի որակավորմամբ (1997թ): Սկսելով գործունեությունը 1995թ-ից՝ այժմ նա միջազգային և տեղական բիզնես նախաձեռնություններում ֆինանսական կառավարման և առաջնորդության փորձով արհեստավարժ ղեկավար է: 2022 թվականից նա International Business Initiatives Corp-ի (USAID կապալառու-Երևան, Հայաստան) ֆինանսական և գործառնական ղեկավարն է:
2024թ-ից հանդիսանում է «Կրեդիտ Կոնցեպտ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ խորհրդի անդամ։
Կեվորկ Քահանյան
Ծնվել է 27.10.1963 թվականին:
1988 թվականին ավարտել է Վառնայի համալսարանի ճարտարագիտության ֆակուլտետը (Բուլղարիա)` ստանալով ճարտարագետի որակավորում, 2000 թվականին ավարտել է Օքսֆորդի համալսարանի Բիզնես դպրոցը (Մեծ Բրիտանիա)` ստանալով Բիզնես կառավարչի որակավորում: 2016թ-ից հանդիսանում է IntelCap GmbH (Շվեյցարիա) գործադիր տնօրեն – գործընկեր։

The Board of “Credit Concept” UCO CJSC implements general management of Company’s activities, except for matters pertaining to the exclusive authority of the General Shareholder’s Meeting under the Republic of Armenia Law on “Joint-stock companies” and the Charter of the Company.
Chairman of the Board
Armen Ayunts
Born on May 20, 1971
Graduated from the Yerevan State Institute of National Economy in 1993 with a degree in economics. In 1995 graduated from the American University of Armenia with a Master’s degree in Political Science and International Affairs. For more than twenty years Mr. Ayunts has been working as a program manager in international organizations operating in Armenia. Currently he is the director of financial and administrative operations of “Pernod Ricard Armenia” CJSC.
Has been the Chairman of the Board of “Credit Concept” UCO CJSC since 2020.
Board member
Mary Nikoghosyan
Born on January 1, 1976
Graduated from Yerevan State University with a degree in sociology in 1997. Graduated from the American University of Armenia in 2000 with a Master’s degree in Political Science and International Affairs. Mrs. Nikoghosyan has worked in non-governmental organizations of the Republic of Armenia for more than twenty years as a program manager. She has been the director of “VISTAA Expertise Center” NGO since 1998.
Mrs. Nikoghosyan has been serving as Board Member of “Credit Concept” UCO CJSC since 2020.
Edgar Galstyan
Born on December 10, 1974
Graduated from Yerevan State University in 1997 with a degree in economics. Mr. Galstyan has been working in the financial system of the Republic of Armenia for more than twenty years. Since 2009 Edgar has been serving as Executive Director of “Aniv” UCO LLC.
Mr. Galstyan has been a Board Member of “Credit Concept” UCO CJSC since 2020.
Ani Matevosyan
Born on August 7, 1977
Graduated from the Faculty of Oriental Studies of the Yerevan State University with a BA in 1999. Ani has been the Founder/Executive Director of “Resolution Insurance Broker” LLC since 2000.
Mrs. Matevosyan has been serving as Board Member of “Credit Concept” UCO CJSC in 2020.
Karen Hovhannisyan
Born on August 25, 1975
Graduated from the Armenian State University of Economics with a degree in credit and finance in 1997. Mr. Hovhannisyan has worked as both director and financial director in a number of non-governmental, private organizations for more than twenty years. He has been the director of “Mia Casa” LLC since 2016.