ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆ Հարգելի՛ հաճախորդ, Տեղեկացնում ենք, որ «ԿրեդիտԿոնցեպտ» ՈւՎԿ ՓԲԸ-ն իրականացնում է «Սպառողական կրեդիտավորման մասին» ՀՀ օրենքով սահմանված վարկերի գծով` 2019 թվականի օգոստոսի 16-ից հետո վաղաժամկետ (ոչ հերթական) մարում իրականացրած վարկառուների կրեդիտավորման ծախսի նվազեցումներ։ Գործընթացի վերաբերյալ հարցերի դեպքում կարող եք այցելել Ընկերության գրասենյակ, գրել info@creditconcept.am էլեկտրոնային հասցեով, կամ զանգահարել +374(12) 270270 հեռախոսահամարով: |
ԲՈՂՈՔ ՊԱՀԱՆՋՆԵՐԻ ԸՆԹԱՑԱԿԱՐԳ Հարգելի՛ հաճախորդ, Դուք կարող եք Ձեր բողոք-պահանջները ներկայացնել զանգահարելով +374 (12) 270270 հեռախոսահամարով կամ ուղարկել info@creditconcept.am էլեկտրոնային հասցեով, ինչպես նաև ուղարկել «Կրեդիտ Կոնցեպտ» ՈւՎԿ ՓԲԸ` ՀՀ, ք. Երևան, 0099, Աջափնյակ, Արզումանյան փողոց 16/7 հասցեով: |
ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ Համաձայն «Վարկային կազմակերպությունների մասին» ՀՀ օրենքի 141-րդ հոդվածի 3-րդ կետի` ցանկացած անձ իրավունք ունի դիմել «Կրեդիտ Կոնցեպտ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ին և ստանալ հետևյալ տեղեկատվությունը`
Միևնույն ժամանակ, յուրաքանչյուր անձ իրավունք ունի նաև ստանալ այլ տեղեկատվություն՝ համաձայն «Հաճախորդների բողոքների քննության գործընթացը կարգավորող ներքին իրավական ակտերին ներկայացվող նվազագույն պայմաններ և սկզբունքներ» կանոնակարգ 8/04–ի 8-րդ կետի (բողոքների ընդունման և քննության վերաբերյալ ներքին կանոնները): Նշված փաստաթղթերը տրամադրվում են գրավոր դիմումը ներկայացնելուց հետո` էլեկտրոնային եղանակով՝ իր կողմից նշված էլ. փոստի հասցեին անվճար կամ առձեռն՝ գլխամասային գրասենյակից, սահմանված պատճենահանման վճարները վճարելուց հետո հնգօրյա ժամկետում: |
Հարգելի հաճախորդ, տեղեկացնում ենք Ձեզ, որ Ձեր իրավունքները կարող են պաշտպանվել ՀՀ դատարանների, ինչպես նաև Ֆինանսական Համակարգի Հաշտարարի կողմից:
Դատարան դիմելու դեպքում Ձեր և «Կրեդիտ Կոնցեպտ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ի միջև առաջացած վեճը լուծվում է դատարանի կողմից: Դուք կարող եք դիմել դատարան բողոքի քննության ցանկացած փուլում: Դատարանի որոշումը չի կարող վերանայվել Ֆինանսական Համակարգի Հաշտարարի կողմից:
Ֆինանսական Համակարգի Հաշտարարին դիմելու դեպքում Ձեր և «Կրեդիտ Կոնցեպտ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ի միջև առաջացած վեճը լուծվում է Հաշտարարի կողմից` համաձայն ՀՀ «Ֆինանսական Համակարգի Հաշտարարի» մասին օրենքի: Ֆինանսական Համակարգի Հաշտարարի ծառայություններն անվճար են:

you can submit your complaints by calling +374 (12) 270270 or sending an e-mail to info@creditconcept.am, as well as mail a hard copy of your complaint via post service to “Credit Concept” UCO CJSC: 16/7 Arzumanyna street, Ajapnyak, 0099, Yerevan, Armenia.
ANNOUNCEMENT
According to the third Clause of Article 141 of the RA Law on “Credit Organizations”, any individual has the right to apply to “Credit Concept” UCO CJSC to receive the following information:
Equally, each individual has the right to receive other information in accordance with Clause 8 of Regulation 8/04 (Internal Rules for the Acceptance and Examination of Complaints) of the Minimum Conditions and Principles for Internal Legal Acts Governing the Customer Complaints Process.
The above mentioned documents are provided to the customer after submitting the written application electronically to the e-mail provided by the customer (free of charge) or in person at the head office within five days after paying the copying fees set.
Dear customer, be informed that your rights will be protected by the Courts of the Republic of Armenia, as well as by the Financial System Mediator.
In case of applying to Court, the dispute between you and “Credit Concept” UCO CJSC will be resolved by the Court. You can apply to Court at any stage of the grievance process. The Court decree cannot be reviewed by the Financial System Mediator. In case of applying to the Financial System Mediator, your dispute between “Credit Concept” UCO CJSC is resolved by the Mediator in accordance with the RA Law on “Financial System Mediator”. The services of the Financial System Mediator are free of charge.