Համգործակցություն ՀՄՀ «Ջրից դեպի Շուկա» Ծրագրի վարկային բաղադրիչի միջոցների տեղաբաշխման նպատակով
«Կրեդիտ Կոնցեպտ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ն գյուղատնտեսության ոլորտում վարկային ներդրումներն ավելացնելու նպատակով համագործակցության հիմքեր է դնում շուկայում առկա հասանելի միջոցների ներգրավման և տեղաբաշխման համար:
Ընկերությունը համագործակցության պայմանագիր է կնքել ՀՀ Էկոնոմիկային նախարարության «Գյուղական տարածքների տնտեսական զարգացման ծրագրերի իրականացման գրասենյակ» ՊՀ-ի գյուղական ֆինանսավորման կառույցի հետ, որի շրջանակներում տեղաբաշխելու է ՀՄՀ Հայաստան «Ջրից դեպի Շուկա» Ծրագրի վարկային բաղադրիչի միջոցները:
Ծրագրի շահառուներ են համարվում այն ֆիզիկական և իրավաբանական (պետական մասնակցություն չունեցող) անձինք, անհատ ձեռնարկատերերը և այլ ոչ պետական կազմակերպությունները, ովքեր զբաղվում են գյուղատնտեսական ուղղվախության գործունեությամբ: Համագործակցության արդյունքում «Կրեդիտ Կոնցեպտ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ի հաճախորդները կարող են վարկեր ստանալ 2-7 տարի մարման ժամկետով և առավելագույնը 12 տոկոս տարեկան տոկոսադրույքով:
«Կրեդիտ Կոնցեպտ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ն հետևելով իր առաքելությանն ու հիմնարար արժեքներին պատրաստ է իր հաճախորդներին տրամադրել վարկային պրոդուկտներ, որոնք զգալիորեն կբարձրացնեն հաճախորդների կյանքի որակը և կխթանեն ՀՀ-ում գյուղատնտեսության զարգացմանը։ ՀՄՀ «Ջրից դեպի Շուկա» Ծրագրի վարկային բաղադրիչի միջոցների առկայությունն էլ ավելի է բարձրացնում Ընկերության հնարավորությունները իրագործել իր հիմանական առաքելությունը:

Collaboration to allocate credit component funds of MCA “Water to the Market” program
Aiming at increasing credit investment in the field of Agriculture, “Credit Concept” UCO CJSC sets collaboration grounds for attracting and allocating funds available in the market.
The company has signed a cooperation agreement with the Rural Financing Facility of the Rural Areas Economic Development Programs Implementation Unit of the Ministry of Economy of the Republic of Armenia, within the framework of which it will allocate the funds of the loan component of the MCA “Water to Market” Program.
The beneficiaries of the program are individuals, non-state-owned legal entities, sole proprietors, and other non-governmental organizations engaged in agricultural activities.
As a result of the cooperation, the customers of “Credit Concept” UCO CJSC can receive loans with a repayment period of 2-7 years, with a maximum annual interest rate of 12%.
In line with its mission and values, “Credit Concept” UCO CJSC is ready to provide its customers with credit products that will significantly improve the quality of life of its customers and stimulate the development of agriculture in Armenia. The availability of the funds from MCA “Water to Market” program credit component further enhances the Company’s ability to fulfill its core mission.