Մասնակցություն գյուղատնտեսական վարկերի սուբսիդավորման ծրագրին
«Կրեդիտ Կոնցեպտ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ն համագործակցության հուշագիր է ստորագրել ՀՀ Էկոնոմիկային նախարարության և «Գյուղական տարածքների տնտեսական զարգացման ծրագրերի իրականացման գրասենյակ» ՊՀ-ի գյուղական ֆինանսավորման կառույցի հետ`«Գյուղատնտեսության ոլորտին տրամադրվող վարկերի տոկոսադրույքների սուբսիդավորման» ծրագրի իրականացումն ապահովելու նպատակով համագործակցության վերաբերյալ:
Ծրագրի հիմնական նպատակն է հանրապետության ագրոպարենային ոլորտում զբաղված ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց տրամադրվող վարկերի տոկոսադրույքների մասնակի սուբսիդավորման, վարկավորման պայմանների բարելավման միջոցով նպաստել տնտեսավարողների կարողությունների ընդլայնմանը, արդիական տեխնոլոգիաների ներդրմանը, գյուղատնտեսության արդյունավետության բարձրացմանը:
«Կրեդիտ Կոնցեպտ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ն իր ընդհանուր ռազմավարության շրջանակներում նախատեսում է կայուն վարկային ներդրումների միջոցով աջակցել գյուղատնտեսության կայուն զարգացմանն ու ապահովել ֆերմերային տնտեսություններին և առհասարակ գյուղատնտեսության ողջ շղթայում ներգրավված տնտեսավարողներին հասանելի և նպատակային վարկային միջոցներ:
«Գյուղատնտեսության ոլորտին տրամադրվող վարկերի տոկոսադրույքների սուբսիդավորման» ծրագրի իրականացման գործընթացին մասնակցությունը համահունչ է Ընկերության նպատակներին և բարձրացնում է «Կրեդիտ Կոնցեպտ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ի գյուղատնտեսության վարկավորման հնարավորությունները:

Participation in the agricultural loan subsidy program
“Credit Concept” UCO CJSC has signed a memorandum of understanding with the Ministry of Economy of the Republic of Armenia and the Rural Finance Facility (RFF) of the “Rural Areas Economic Development Programs Implementation Unit” to ensure the implementation of the “Subsidizing the interest rates on loans provided to the agricultural sector” Program.
The main goal of the program is to contribute to the development of economic capacity, introduction of modern technologies, increase of agricultural efficiency by partially subsidizing the interest rates on loans provided to individuals and legal entities engaged in the agricultural-food sector of the country.
Within the framework of its general strategy, “Credit Concept” UCO CJSC intends to support the sustainable development of agriculture through credit investments and provide targeted loans to farming and other economic entities involved in the entire agricultural chain.
Participation in the implementation of the program “Subsidizing the interest rates on loans provided to the agricultural sector” Program is in line with the Company’s goals and increases the potential of agricultural credits of “Credit Concept” UCO CJSC.